Firma rodzinna

Jak to się zaczęło

Ponad 30 lat temu Jan Szyling założył Cukiernię – Piekarnię, w której wraz z małżonką zgłębiali tajniki sztuki wypieków. Ich wspólna praca została bardzo miło odebrana przez Klientów, którzy to tłumnie odwiedzali ich małą Cukierenkę prowadzona przy zakładzie na ul.Hutniczej 28. Do dnia dzisiejszego wiele receptur pochodzi z tamtych czasów. Jan Szyling zostawił po sobie nie tylko wspaniałe receptury, ale przede wszystkim został zapamiętany jako nauczyciel licznych zastępów czeladników cukiernictwa oraz jako człowiek, który pielęgnował etykę rzemieślniczą i był zawsze gotowy do pomocy.
Potrafił poderwać ludzi do działania i wspólnej pracy, nie zwlekał z realizowaniem celów stawianych społeczności rzemieślniczej. Za to był wielokrotnie odznaczany, m. in. Złotym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Rzemiosła, Srebrna i Złotą Odznaką „Za szkolenie Uczniów”, został również Rzemieślnikiem Roku 2007.

Tę zaszczytną Tradycję jak również pozostawioną w spadku odpowiedzialność za jakoś produkcji, Załogę i zadowolenie Klientów od 2011 kultywuje obecna Właścicielka Jadwiga Szyling, które wdraża już kolejne pokolenie Cukierników, gdyż Cukiernia SZYLING to Firma rodzinna. Właścicielka bardzo mocno hołduje zasadzie: „Nasze wyroby z naturalnych surowców, od producentów z Naszego regionu”. Właścicielka jak również cała Załoga jesteśmy przekonani, że wspólnie zapiszemy jeszcze wiele stron historii Naszej Cukierni.

Siedziba firmy :

ul. Hutnicza 28,
87-800 Włocławek

E-mail:

szyling@szyling.pl
cukiernia@szyling.pl

Telefon:

tel: 609 114 058

Bądź na bieżąco